Den otevřených dveří KÚ MSK

Srdečně zveme všechny děti, žáky, studenty, zaměstnance, jejich blízké a  všechny přátele a partnery Vaší příspěvkové organizace k prezentaci činností našeho úřadusamotného Moravskoslezského kraje.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Moravskoslezského kraje se uskuteční v úterý 28. 10. 2014 od 9:00 do 13:00 hodin v prostorách budovy KÚ a na přilehlých parkovištích.

PaedDr. Libor Lenčo
vedoucí odboru školství, mládeže a sportu

plakát

Státní svátek oslavíme slavnostním koncertem

Krnov si v úterý 28. října připomene 96. výročí vzniku samostatného Československa slavnostním koncertem, který začne v Koncertní síni sv. Ducha v 18.00 hodin. Předcházet mu bude položení květin u památníků ve Smetanových sadech a na městském hřbitově. Koncert dostal název „Zde domov můj…“ a bude jím provázet nestor opavské operní scény Evžen Trupar, který uvede violoncellistku Danielu Džorovou Waldhans, operního pěvce Juraje Nociara a klavíristku Libuši Vondráčkovou. Zazní skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Mikuláše Schneidera-Trnavského, Richarda Schumana, Sergeje Rachmaninova a dalších.

Daniela Džorova Waldhans absolvovala Akademii múzických a tanečních umění v Plovdivu a od roku 1991 působí v orchestru Slezského divadla v Opavě. Své profesionální působení časem rozšířila o komorní orchestr Musica Opavia i orchestry Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě a Janáčkova divadla v Brně, také již osmnáct let předává lásku k hudbě svým žákům v Základní umělecké škole Krnov.

Juraj Nociar, rodák z Bánské Bystrice, vystudoval konzervatoř v Bratislavě a Vysokou školu múzických umění v Praze. Hostoval v mnoha divadlech v České i Slovenské republice a v listopadu 2012 získal angažmá ve Slezském divadle Opava. Pravidelně se zúčastňuje různých mezinárodních soutěží, s úspěchem ukončil mezinárodní pěvecké letní kurzy ISA ve třídě Evy Marton, kde získal hlavní cenu za nejlepší interpretaci, i kurzy Petra Dvorského. Spolupracuje s různými orchestry jako je například Jihočeská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Česká komorní filharmonie a jiné. Zúčastňuje se i různých zahraničních projektů, účinkuje na koncertech po Evropě a má za sebou zdařilé pěvecké turné v Japonsku.

Libuše Vondráčková je korepetitorkou opery Slezského divadla v Opavě a problematice komorní souhry a klavírního doprovodu zasvětila většinu profesní praxe. Spolupracovala se sólisty opery v Českých Budějovicích, Opavě, několikrát také s Hollywood Opera Company (USA). Na půdě Slezského divadla Opava se podílí na vzniku operních, operetních a muzikálových představení. Je tvůrcem a pravidelným účinkujícím v cyklu Hudebních matiné.

plakát