Město ocenilo sportovce a osobnosti kultury

Je jen málo společenských akcí v Krnově, které rok co rok zaplní Koncertní síň sv. Ducha do posledního místečka. Oceňování osobností kultury a  nejlepších sportovců k nim však bezesporu patří. Ostatně přesvědčit se o  tom mohli všichni, kteří se v úterý 12. května slavnostního vyhlášení osobností kultury a nejúspěšnějších sportovců roku 2014 zúčastnili.

„Také v letošním roce chceme ocenit a zejména poděkovat těm, kteří v oblasti kultury a sportu určitým způsobem ovlivňují dění v našem městě. Těm, kteří svými úspěchy přispívají k šíření dobrého jména města Krnova v Moravskoslezském kraji, České republice i za hranicemi naší vlasti. Zatímco většina lidí dnes preferuje konzumní způsob života, jsou mezi námi také takoví, jako jste vy, kteří svojí aktivní činností prezentujete nejen sebe, oddíl či celou organizaci, ale svými výkony jste současně vzorem pro ostatní. Věřím, že se i nadále budou vaše cesty ubírat směrem naplňujícím vaše sny a cíle,“ uvedla při zahájení slavnostního aktu starostka Jana Koukolová Petrová.

Z rukou členů kulturní komise převzalo ocenění osm osobností a jeden hudební soubor.

Ze ZUŠ Krnov získali ocenění za:

Ocenění za významný kulturní počin – kulturní těleso

Dixieland Jazzsle – soubor ze ZUŠ Krnov pravidelně účinkuje na řadě kulturních akcí v Krnově i v zahraničí. V roce 2014 získal v celostátním kole soutěže ZUŠ zlaté pásmo. V říjnu 2014 natočil profesionální live nahrávku. Soubor hraje ve složení Ondřej Hnízda (trubka), Antonín Kánský (trombon), Věra Dvořáková (klarinet, tenor saxofon), Štěpánka Hnízdová (klavír), Vojtěch Repka (banjo), Lukáš Nevídal (tuba), Václav Čermák (bicí, zpěv), Olga Tocháčková j.h. (alt saxofon). Uměleckou vedoucí souboru je Jiřina Fulneková.

Poděkování za dlouhodobý soustavný přínos pro město

Kateřina Vidličková Dis. – výrazně se podílí na kulturním životě města ve třech rolích. Jako skvělá flétnistka – členka Krnovanky, vedoucí sboru dětí z přípravného studia hudebního oboru ZUŠ a jako zakladatelka a vedoucí velmi úspěšného komorního souboru Čtyřflet.

Blahopřejeme k zaslouženému ocenění 🙂

S flétnou za známými melodiemi

Srdečně zveme všechny rodiče, žáky a přátele ZUŠ Krnov na flétnový koncert žáků pedagožky Kateřiny Vidličkové, pod názvem „S flétnou za známými melodiemi„, který se uskuteční v úterý 26. května 2015 v ZUŠ Krnov na Revoluční ulici. Začátek koncert je v 17.30 hod.

Těšíme se na Vás 🙂

S flétnou za známými melodiemi

Májová notička 2015

Dne 12. kvěna 2015 se naši žáci zúčastnili pěvecké soutěže v Břidličné, pod názvem „Májová notička“. Ve velkém obsazení mnoha žáků z okolních obcí a měst si odvezli, nejenom hezké zážitky a zkušenosti, ale také mnohá ocenění.

Tereza Sedláková Zláté pásmoAbsolutní vítěz /pedagog Ilona Kaplová/

Ema Zajacová Zlaté pásmo – Absolutní vítěz /pedagog MgA.Tereza Kavecká/

Martin Sedlák Zlaté pásmo /pedagog Mgr. Kamil Trávníček/

Jiří Trávníček Stříbrné pásmo /pedagog MgA. Tereza Kavecká/