Oslavy 70 let dechové hudby

Oslavy výročí 70 let dechové hudby v Městě Albrechticích se vydařily…

V průběhu sobotního odpoledne dne 13.5.2017 při oslavě výročí 70 let dechové hudby v Městě Albrechticích v parku Bedřicha Smetany vystoupil Dechový orchestr mladých ZUŠ Krnov pod taktovkou p. Luďka Tlacha, který při poslední písni postavil ze židlí nejen své skvělé svěřence. Jako druhá vystoupila se svými skladbami Krnovanka, po ní Oškerova dechová hudba z České Vsi a celé odpoledne uzavřela místní dechová hudba Města Albrechtic.

Za příznivého počasí se sešla spousta posluchačů nejen z Města Albrechtic, ale také blízkého okolí, z Krnova nebo také z Polska. Pár odvážných si “skočilo” polku či valčík a děti si vyhrály na místních houpačkách.

ZUŠ OPEN 2017 aneb ZUŠky celé země, spojte se! :-)

Základní umělecké školy tvoří kořeny naší kulturnosti, naší lásky k umění. Ve světovém měřítku jsou zcela unikátním vzdělávacím systémem, který je třeba hýčkat, rozvíjet a podporovat“   Magdaléna Kožená

Základní umělecká škola Krnov zve všechny rodiče, příznivce a hlavně děti předškolního věku a žáky 1. stupně ZŠ na výchovný pořad pod názvem První krůčky k umění, tentokráte na vesmírně hvězdné téma VZHŮRU KE HVĚZDÁM aneb Výlet do vesmíru s návštěvou planet plných umění, který se koná v rámci celostátní akce uměleckých škol České republiky pod názvem ZUŠ Open 2017. Hudebně vzdělávací pořad se uskuteční v úterý 30. května od 17.00 hod. na Revoluční ulici, v ateliéru Trám naší školy.

Vzhůru ke hvězdám

Této akci však bude od 14.00 hod. předcházet, před budovou školy na Hlavním náměstí č.9, Happening ZUŠ Krnov, kde se představí komorní soubory a žáci naší školy v mnoha nástrojových obsazeních. Akce se koná jen za dobrého počasí.

Přijďte podpořit tuto celostátní akci ZUŠ  ČR.

Těšíme se na Vás 🙂