Na Cvilíně

Výstava prací žáků – seniorů výtvarného ateliéru Trám Základní umělecké školy v Krnově

Bauerova kavárna Krnov, duben – červen 2022

Autoři vystavených prací – kreseb jsou nadšení výtvarní amatéři z řad krnovské veřejnosti seniorského věku. Pravidelně se scházejí jedenkrát týdně na výtvarné lekci v ateliéru Trám Základní umělecké školy v Krnově. Pracují takto už několik let. Věnují se a aktivně si osvojují klasické techniky kresby, malby, grafiky i nejrůznější výtvarné experimenty.

Výstava zde, v Bauerově kavárně, je už jejich druhou prezentací v tomto prostoru. Na mini výstavě, kterou Vám – návštěvníkům nabízejí nyní, představují své pohledy na výraznou a asi neznámější krnovskou dominantu, poutní místo Cvilín. Kostel Panny Marie Sedmibolestné, zastavení Křížové cesty, rozhlednu. Známé a oblíbené motivy k výtvarnému zpracování. Tentokrát v klasické kresbě rudkou.

Přejeme příjemné zhlédnutí výstavy.

Vaše ZUŠ Krnov

Nesoutěžní přehlídka ve hře na EKN

Ve středu 6. dubna 2022 se na ZUŠ Bruntál uskutečnila nesoutěžní přehlídka ve hře na EKN.

Na pódiu vystoupili dva žáci reprezentující naší školu, Joana PanayotovaDominik Brettschneider, ze třídy pana učitele Jakuba Prokopa. Vystupující podali skvělé výkony a získali další cenné hráčské zkušenosti.

Blahopřejemeděkujeme za vzornou reprezentaci školy a města.

Vaše ZUŠ Krnov