Školní dixieland

Jak název napovídá, Školní dixieland hraje tradiční jazz 30. let a patří bezesporu mezi přední česká amatérská tělesa tohoto druhu. Ačkoli byl dosavadní vedoucí PhDr. Jiřinou Fulnekovou roku 1990 založen jen jako doprovodná kapela k divadelnímu představení, brzy začal žít svým vlastním životem.

Zdrojem repertoáru i cenných zkušeností byl zpočátku Hospital Dixie Band (krnovský soubor založený v roce 1983, jehož členkou je i vedoucí Školního dixielandu). Postupně se repertoár rozrostl na 70 skladeb.

Za dobu existence se v souboru vystřídalo 20 hráčů, v současném složení hraje od roku 1998. Všichni hráči jsou absolventy ZUŠ Krnov, většina z nich prošla také řadami Dechového orchestru mladých Krnov. Téměř všichni hráči jsou také členy krnovského bigbandu.

Dixieland pravidelně vystupuje na jazzových akcích v Krnově (Nahoře Jazz, Kofola Jazz), účastní se jazzových festivalů a soutěží v republice a účinkuje také na zahraničních pódiích (Polsko, Německo, Francie, Itálie). Největším úspěchem bylo 1. místo v celostátním kole soutěže jazzových orchestrů v Litvínově. Největší odměnou však zůstává nadšené publikum.

Obsazení:

  Petr Dohnal trubka, zpěv
  Marek Sedláček klarinet, saxofon
  Jakub Mezírka trombon
  Pavla Koláriková klavír
  Jana Kovalíčková banjo
  Radek Kovalíček basa, zpěv
  Jaromír Fulnek bicí, arr.

Kontakt:

  Hlavní náměstí 9
  794 01 Krnov
  Vedoucí: PhDr. Jiřina Fulneková
  Telefon: 608 575 835