Skip to content

Adéla Špičková úspěšná ve finále Kandrdásek 2017

Kandrdásek 2017 aneb celostátní přehlídka dětských monologů a dialogů

FINÁLE

„ A vážně je to, paní učitelko, opravdu na apríla?“

Ano, vážně jsme se 1.4.2017 zaprezentovaly v Brandýse nad Labem na finále přehlídky Kandrdásek 2017. Ten den jsme vstávaly odpočaté po náročné cestě z předchozího dne a těšily jsme se na výkony všech účastníků, záměrně nepíší soutěžících, nemám to sama, na tzv. poli křehkého umění, ráda. Samotná přehlídka se nesla ve velmi pěkné atmosféře, plné inspirujících vystoupení dětí i mládeže, neboť přehlídka je určena dětem od 8 do 18 let.

Náš moravskoslezský kraj reprezentovaly Adéla Špičková z naší krnovské ZUŠ a ve starší kategorii Tereza Trávníčková ze ZUŠ Frýdek Místek. Obě mladé divadelnice porotu oslovily a získaly pěkná ocenění.

Adéla Špičková si odvezla 1. místo za svůj citlivě ztvárněný monolog patnáctileté židovské dívky Dagmar, která čelí označkování svého pláště horkou žlutou hvězdou v průběhu II. světové války…Předlohou nám byla kniha Dagmar Hilarové Nemám žádné jméno.

Monolog porota ocenila zejména za výborné vystavění, gradaci, za využití mizanscény, za technické provedení hereckého projevu, jak mluvního, tak i  dramatického jednání. Vyzdvihla uvěřitelnost a pravdivost jednání mladé herečky, a také souhru ve vztahu žákyně a její pedagožky.

Netušily jsme s Adélkou, že se ještě v tomto finálovém kole rozdávají nějaké ceny. Letos jsme se účastnily této dlouholeté tradiční přehlídky poprvé v historii LDO ZUŠ Krnov a i proto pro nás již samotné postoupení z kraje bylo odměnou a těšily jsme se na výlet do Brandýsa. Ocenění na finálovém kole bylo krásným překvapením a odměnou za dobře odvedenou tvůrčí práci, která je tak neuchopitelná a křehká.

Markéta Jurošková Bezručová, vedoucí LDO ZUŠ Krnov