Dětská recitace 2015

Dvanáctý březen 2015 se nesl ve znamení celostátní přehlídky v dětské recitaci, jejíž okresní kolo pořádal SVČ Méďa Krnov. Tento den byl významný pro naše žáky Literárně dramatického oboru, kteří se v hodinách přednesu věnují interpretaci poezie a prózy, protože právě na přehlídkách a soutěžích v recitaci mohou zúročit svou pilnou práci a touhu něco zajímavého prostřednictvím textu sdělit.

Letos se do okresního kola podívalo 15 děvčat, z toho 6 jich získalo krásná ocenění a rovných 5 jich postupuje do krajského kola.

Ve II. kategorii: získala Michaela  Švihelová krásné postupové 2. místo a Kristýnka Pečonková, pro kterou okresní kolo bylo první zkušeností v soutěži, si hned odnesla 1. místo a také postoupila do kraje.

Ve III. kategorii: obsadila 1. místo Anna Veselá a 2. místo Adriana Slováčková, obě rovněž postupují do krajského kola. 3. místo pak patřilo Lence Hasmandové.

Ve IV. kategorii: získala 1. místo s postupem do kraje Johana Handlířová.

Poděkování patří i dalším děvčatům, které ukázaly, že jim přednes není cizí, poctivě se mu věnují, pečlivě vybírají své texty a přemýšlí o tom, co vlastně sdělují, a to je na tom to nejkrásnější. Jsou to děvčata: Kateřina Šlosarová, Kateřina Mertová, Lada Kubaníková, Natálie Šťastná, Klára Váňová, Markéta Šupáková, Denisa Gadasová, Adéla Špičková a Eliška Hajná. (poslední tři zmíněné svým přednesem rovněž zaujaly, dostaly se do 2. výběrového kola, ale bohužel, postupových míst tolik nebylo).

Gratulujeme všem dětem a také paní učitelce MgA. Markétě Juroškové Bezručové 🙂

1. místo Kristýna Pečonková

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality LDO, Napsali o nás, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.