Skip to content

Absolvoval Rusenskou konservatoř, Bulharsko u prof. Ilia Ilieva a poté Akademii múzických umění v Sofii ve třídě Prof. Dimitra Dimitrova. Po absolutoriu magisterské studium obor klarinet se specializuje 2 roky na sólovou hru ve třídě Prof. Petka Radeva (dlouholetý sólo klarinetist  v “La Scala” Milano, Itálie) a absolvoval mistrovský kurz u Kurta Webera ve Švýcarsku. Už v době studií byl laureátem řádu soutěží, a v roce 2000 je zapsán v t. zv. „Zlatou knihou AMU“ za jednoho z nejlepších studentů AMU, Sofii za posledních 10 let.

Po pedagogickém působení na Státní konzervatoři v Sofii od roku 2002-2008  učí klarinet a komorný hry jako Asistent – Prof. na AMU v Sousse a Tunisu v Tunisku a spolupracuje se symfonickým orchestrem v Tunisu.
Jako sólista i jako člen komorních seskupení koncertoval v mnoha zemích v Evropě, Asii a Africe (Bulharsko, Řecko, Polsko, Německu, Holandsko, Francie, Švýcarsko, Japonsko, Tunisko). Zúčastnil se řady televizních a rozhlasových vysílání v Bulharsku a Tunisku. Natáčel pro rozhlasovou stanici Bulharský Rozhlas.

V České Republice působí jako pedagog na ZUŠ Krnov od 2008. V rámci vzdělávání pedagogických pracovníků se účastní na kurzech „Metodika hry na dechové dřevěné nástroje na ZUŠ a SUŠ“ – Dechové soboty – Konzervatoř Brno

Od roku 2010 je členem orchestru Slezského divadla v Opavě ve funkci vedoucího klarinetové skupiny.