Skip to content

50. ročník Dětské scény ve Svitavách

Ve dnech 10. až 12. června 2022 se ve Svitavách konala recitační část přehlídky Dětská scéna, která byla nádhernou inspirací toho nejlepšího, co se v krajích letos urodilo.

Mezi recitátory nemohla chybět ani naše Eliška Herníková, která se právě letos svým postupem z krajského kola dostala poprvé na celostátní kolo dětských recitátorů, které je již dále koncipováno jako nesoutěžní přehlídka, čehož jsme si všichni účastníci užívali plnými doušky a těšili se vzájemné přítomnosti sdělování „Teď a tady“ i vzhledem k těm předchozím smutným rokům.

Slyšelividěli jsme mnoho krásných textů poezie, prózy, dětských divadel i představení profesionální scény Drak z Hradce Králové, pracovali v dílnách pro recitátory, zkrátka celý víkend plný zážitků. A jak jej vidí recitátorka Eliška Herníková?

Celou Dětskou scénu hodnotím dobře, velmi se mi tady líbilo.  Seznámila jsem se spoustou zajímavých lidí, zdá se mi lepší, že se tady již nesoutěží, bereme se více jako přátelé  a ne jako konkurence a víc si to užijeme. V dílnách jsem se naučila nová cvičení a hry, spoustu jsem jich ale taky znala z našeho dramaťáku, líbila se mi spolupráce s dalšími. Ráda bych se sem vrátila, líbilo se mi všechno, workshopy, představení, zajímavé texty a netušila jsem, že loutkové divadlo Šípková Růženka, které hrál Drak, může být tak skvělé a zábavné.

Tak snad se přání Elišce vyplní.

Přála bych tuhle zkušenost z celostátních přehlídek nejen Elišce, ale i dalším recitátorům z našich řad, jsou to krásné zážitky i vzpomínky.

MgA. Markéta Jurošková Bezručová, vedoucí LDO