Skip to content

Dětská recitace 2015

Dvanáctý březen 2015 se nesl ve znamení celostátní přehlídky v dětské recitaci, jejíž okresní kolo pořádal SVČ Méďa Krnov. Tento den byl významný pro naše žáky Literárně dramatického oboru, kteří se v hodinách přednesu věnují interpretaci poezie a prózy, protože právě na přehlídkách a soutěžích v recitaci mohou zúročit svou pilnou práci a touhu něco zajímavého prostřednictvím textu sdělit.

Letos se do okresního kola podívalo 15 děvčat, z toho 6 jich získalo krásná ocenění a rovných 5 jich postupuje do krajského kola.

Ve II. kategorii: získala Michaela  Švihelová krásné postupové 2. místoKristýnka Pečonková, pro kterou okresní kolo bylo první zkušeností v soutěži, si hned odnesla 1. místo a také postoupila do kraje.

Ve III. kategorii: obsadila 1. místo Anna Veselá2. místo Adriana Slováčková, obě rovněž postupují do krajského kola. 3. místo pak patřilo Lence Hasmandové.

Ve IV. kategorii: získala 1. místo s postupem do kraje Johana Handlířová.

Poděkování patří i dalším děvčatům, které ukázaly, že jim přednes není cizí, poctivě se mu věnují, pečlivě vybírají své texty a přemýšlí o tom, co vlastně sdělují, a to je na tom to nejkrásnější. Jsou to děvčata: Kateřina Šlosarová, Kateřina Mertová, Lada Kubaníková, Natálie Šťastná, Klára Váňová, Markéta Šupáková, Denisa Gadasová, Adéla ŠpičkováEliška Hajná. (poslední tři zmíněné svým přednesem rovněž zaujaly, dostaly se do 2. výběrového kola, ale bohužel, postupových míst tolik nebylo).

Gratulujeme všem dětem a také paní učitelce MgA. Markétě Juroškové Bezručové 🙂

1. místo Kristýna Pečonková