Skip to content

Krnovský BigBand vystoupil poprvé na Jazzové přehlídce v krnovském Kofola Music Clubu v roce 2004, tehdy jako spojení 3 krnovských dixielandů –  Školního dixielandu, Hospital Dixie Bandu a Žákovského dixielandu. Od jara 2005 však zkouší regulérně. Do jeho čela se postavil Jaromír Fulnek, který také aranžuje část bigbandového repertoáru.

Ve své činnosti se BigBand snaží navázat na swingovou tradici města. Kromě klasických swingovek Glenna Millera a Counta Basieho v jeho repertoáru však najdeme i skladby Raye Charlese, Joe Cockera a velké množství skladeb ve stylu Rockabilly od Briana Setzera. V BigBandu působí muzikanti vychovaní převážně v řadách Dechového orchestru mladých pod vedením Karla Dospivy. Za mikrofonem nejčastěji stojí charismatický Čechokanaďan Brett Gray, se kterým se střídají další výborní zpěváci z řad hráčů – Radek Kovalíček, Petr Dohnal, Radka Žaloudíková.

BigBand v Krnově dvakrát ročně pořádá Swingobraní, vystupuje na festivalech a přehlídkách jak u nás (Krnovské hudební slavnosti, Colours of Ostrava , Holčovický festival…), tak v zahraničí (Polsko, Řecko). Velmi ceněná jsou vystoupení BigBandu na plesech v moravskoslezském regionu, kdy dokáže roztančit publikum bez ohledu na věk. Také často spolupracuje s tanečníky a stepaři, např. s vicemistrem Evropy Mirkem Spáčilem.

Kvalita BigBandu neustále roste, největší důraz však hráči kladou na to, aby je hra stále bavila. Dokáží tak z pódia vysílat radost a energii, kterou posluchači a tanečníci velmi oceňují jak na domácí, tak na zahraniční scéně.