Skip to content

Kandrdásek 2018

Poslední pátek před jarními prázdninami, 23.2.2018, se dvě žákyňky LDO – ZUŠ Krnov se svou pedagožkou vydaly na krajské kolo přehlídky v sólovém dramatickém projevu, aneb monolozích a dialozích. Přehlídka, která nese název Kandrdásek, se konala v SVČ Korunka v Ostravě – Mariánských Horách.

Naši školu reprezentovaly Adriana Slováčková v kategorii do 15 let a Adéla Špičková, která se této přehlídky účastnila již podruhé, v kategorii 16-18let. Obě dramaťačky si letos pro práci na monologu zvolily, jak jinak, než ne zrovna lehké téma…

Adri sáhla po již kultovním příběhu ze sedmdesátých let „My děti ze stanice ZOO“, výpovědi závislé narkomanky Christiany F., která se do závislosti dostala jako 13 letá dívka, a o jejímž dvojím životě dlouho neměla ponětí ani vlastní matka…Z autentických magnetofonových nahrávek tuto výpověď zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck .

Adélka zpracovala monolog z divadelní hry Prasata a lanýže německého autora Kristo Šagora, který napsal hru o těžkostech dospívání zasazenou do poněkud podivné situace únosu mladší dívky Rike. Ta v monologu vypráví o vzpomínce, kdy se jednou topila a pracuje se skoro až tabuizovaným tématem smrti.

Lektorský sbor ve složení pedagogů  a divadelníků: Hana Cisovská, Josef BičištěDušan Zakopal rozhodl, že naše žákyně nekončí na úrovni kraje, ale budou náš kraj reprezentovat i nadále. Adriana Slováčková získala ocenění a doporučení do národního kola, které se bude konat 7.4.2018 v Brandýse nad Labem  a Adéla Špičková s oceněním byla doporučena do přehlídky monologů pro dospělé „Pohárek“, která se koná 11.-12.5.2018 opět v Ostravě.

Děkuji děvčatům za krásně strávený den ve znamení monologů a těším se na další práci, která nám ještě nastává 🙂

MgA. Markéta Jurošková Bezručová, vedoucí LDO ZUŠ Krnov