Skip to content

Literárně dramatický obor úspěšný

Jaro pomalu klepe na dveře a my, v literárně dramatickém oboru, mu jdeme naproti poetickými i dramatickými krůčky tak, jak to umíme nejlépe… poeziíí, prózou, monology, dialogy.

Zkrátka neleníme, vzdorujeme jarní únavě a účastníme se konečně, po dlouhém půstu, recitačních i divadelních přehlídek.

V pátek 11. března 2022 se v SVČ Krnov konalo okresní kolo soutěžní recitační přehlídky, na kterou jsme vyslali naše zástupce, kterým se dařilo a jejichž interpretace byla odměněna.

Ve 2. kategorii nás reprezentovala Sophie Čanaklisová, která získala krásné 3. místo.

Ve 3. kategorii se představila děvčata Eva Martínková, Eliška HerníkováViola Kubaníková.  Tady to měla porota hodně těžké, nakonec se zadařilo Evě Martínkové, která si za svůj přednes odnesla 3. místoElišce Herníkové, která s 2. místem postoupila do krajského kola.

Ve 4. kategorii nás reprezentovala Apolena Mítová, která si odnesla příčku nejvyšší, 1. místo ji vyneslo postup do krajského kola.

V sobotu 12. března 2022 se v Hlučíně konalo regionální postupové kolo v divadelní přehlídce v monolozích a dialozích Kandrdásek 2022. I zde jsme měli zastoupení, a to v kategorii 14-15 let let soutěžila děvčata Apolena MítováAlice Mičková s dialogem a v kategorii 16-18 let s monologem Tamara Hradilová. ApolenaAlice byly na tomto typu soutěže poprvé a hned si odnesly ocenění poroty s postupem na národní přehlídku. Tamara ve své obsazené kategorii získala krásné Čestné uznání.

Všem recitátorkámdivadelnicím, včetně paní učitelky MgA. Markéty Juroškové Bezručové blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a města.

Vaše ZUŠ Krnov