Skip to content

Literárně dramatický obor ZUŠ Krnov opět úspěšný

S poezií k jaru blíž…“

Jaro už se pomalu blíží, doslova nám klepe na dveře a naši recitátoři z Literárně dramatického oboru jsou již v rozpuku… klíčí, raší, kvetou a na křídlech poezie a prózy míří jaru vstříc…

14. března 2016 se v SVČ Méďa v Krnově uskutečnilo Okresní kolo celostátní přehlídky v dětské recitaci. V hodinách přednesu se na něj poctivě připravovalo několik recitátorů, ale bohužel ne všichni se do okresního kola mohli podívat. Ale ti, co postoupili, rozhodně ostudu neudělali. Někomu se dařilo více, někomu méně, pro některé bylo jejich vystoupení premiérou, někdo bojoval s trémou, někdo to naopak jak se říká trochu „přepálil“, ale všichni ukázali, že mají chuť zabývat se přednesemsdělovat prostřednictvím textu i svůj názor, své myšlenky a že je to baví. A to je nakonec to nejlepší, co si můžeme přát.

No a komu, že můžeme tedy blahopřát k umístěním na předních příčkách?

Jsou to:

ADAM DUFEK  –  3. místo ve 2. kategorii

TOMÁŠ PYKA    –  3. místo ve 4. kategorii

 

Do krajského kola pak postupují:  

ADRIANA SLOVÁČKOVÁ –  1. místo ve 3. kategorii

DENISA GADASOVÁ             2. místo ve 3. kategorii

ANNA VESELÁ                         1. místo ve 4. kategorii

ADÉLA ŠPIČKOVÁ                2. místo ve 4. Kategorii

Oceněným žákům blahopřejeme a přejeme úspěchy i v krajském kole, které se bude konat 29. dubna 2016 v Ostravě- Mariánských Horách.

Velké poděkování také patří žákům, kteří se poctivě připravovali, ale oceněni nebyli. Jmenovitě: Klára Nováková, Kateřina Šlosarová, Michaela Švihelová, Natálie Šťastná, Kristýna Pečonková, Klára Váňová, Sára Plucnarová, Eliška Hajná, Vojtěch Pavlík, Jakub Velička a Kateřina Mertová.

Nesmíme opomenout ani na vzornou přípravu dětí od paní učitelky MgA. Markéty Juroškové Bezručové.

Přejeme všem dětem, rodičům a našim příznivcům krásné a poetické jaro…

Adéla Špičková - 2.místo
Adéla Špičková – 2.místo