Skip to content

Úspěšné jaro v dramaťáku…

Jestliže apríl vyvádí lidi z míry, tak ten náš apríl v LDO je přímo povedený.

Aneb když se vyčasí, navzdory počasí máme se prima. Dramaticky tvoříme, pro poezii hoříme a i ty dílčí úspěchy ze soutěží a přehlídek vozíme.

A taky sbíráme inspirace, zkušenosti, rozvíjíme se, co to jde.

Tak například přímo na Apríla 1. dubna 2022 nás reprezentovaly v krajské recitační přehlídce dvě dramaťačky, Eliška HerníkováApolenka Mítová. Obě podaly hezký interpretační výkon. Na Elišku se však usmálo i štěstí a nejen, že si řekla ve druhém kole i druhý text (což byla její letos oblíbená báseň a hrozně moc ji chtěla publiku říct, takže už jen to, že ji řekla, jí způsobilo obrovskou radost), ale porota navíc její výkon ocenila postupem do kola národního. Moc moc blahopřejeme.

2. dubna 2022 se konalo v Brandýse nad Labem celostátní kolo v monolozích a dialozích, kde nás reprezentovaly Apolenka MítováAlička Mičková a přestože si děvčata ze své premiéry již žádné ocenění nedovezla, tak je tahle divadelní disciplína nadchla, že už svou kantorku úkolují, aby jim našla další dialog, pro příští divadelní přehlídku.

No a nakonec se chceme pochlubit našimi absolventkami, které si dramatický obor zvolily i jako svou budoucí profesi a od příštího školního roku nastupují, po úspěšně absolvovaném několika kolovém martýriu, na vysoké umělecké školy.

Blahopřejeme Aničce Veselé, která se dostala na činohru na DAMU do Prahy a Adri Slováčkové, kterou vzali na dramaťák na JAMU do Brna.

Máme velkou radost a přejeme hodně štěstí a úspěchů a síly a pokory při dalším studiu.

MgA. Markéta Jurošková Bezručová, vedoucí LDO