Skip to content

Dechový orchestr mladých v pohádce

DOM Krnov v pohádce

Jako v pohádce si připadali členové Dechového orchestru mladých Krnov, když je krnovský rodák Ing. Tomáš Kořínek pozval na jižní Moravu. S nic netušícími muzikanty zastavil autobus přímo před zámkem Nový Světlov…

„Milé panstvo, račte se stát princeznou či rytířem, neboť dnešní noc strávíte ve vyřezávaných postelích, někdo dokonce ve věži, někdo v lůžku s nebesy. Večeří se v rytířském sále, samozřejmě za zvuku živé hudby, zdejší cimbálové kapely.“ Zkrátka pohádka.

Neopomnělo se ani na prohlídku zámku, kdy Krnované zdolali sedmdesát schodů, aby se pokochali krásným výhledem ze zámecké věže. Pod nimi se rozprostíral zámecký park, nedaleko se pásli koně, v dálce šuměl les, hučela fontána…. A ráno? No přece projížďka na koních! Ale ne na živých, na těch, co jsou skryty v motorech, tentokrát traktorů, jelikož následovala velice zajímavá prohlídka firmy TOKO AGRI a.s. Bát se, že se někomu budou třást ruce, se však nemuseli, neboť tyto traktory samozřejmě nedrkocaly. Opojeni chutným Ovocňákem si pak členové orchestru poslechli, jak ke štěstí přijít a jak je fajn být členem Dechového orchestru, nejen proto, že budou mít jedinečné zážitky, ale i proto, že se naučí týmové práci a pilně pracovat.

Pak už jen přejezd do Luhačovic, kde se z princezen a rytířů opět stali naši mladí muzikanti z Krnova a kde potěšili svou hudbou nejednoho lázeňského hosta. Promenádní koncert na kolonádě totiž zvládli na jedničku a sklidili tak mezi posluchači obrovský úspěch. Na závěr pak museli na přání posluchačů dokonce i 2 sklady přidat a obě tyto skladby si s našimi krnovskými hudebníky zahrál na pozoun i sám pan Kořínek.

Nezbývá než poděkovat kouzelníkovi z pohádky za nádherný víkend a členům orchestru popřát, aby se jim o to lépe cvičilo s vědomím, že dobrá práce je oceněna.