Skip to content

Kandrdásek 2023

V sobotu 18. března 2023 se dvě žákyně LDO ZUŠ Krnov, Alička MičkováApolenka Mítová, se svou vyučující Majube, vydali na zkušenou na regionální postupovou přehlídku Kandrdásek 2023, kterou pořádá každoročně Sdružení českých ochotníků pro děti a mládež. Tuto přehlídku pořádali ve spolupráci s SVČ v Hlučíně. Soutěž je zaměřená na monologydialogy.

Děvčata si na přehlídce odehrála premiérově dialog, který na motivy knižní série Ivony Březinové, Holky na vodítku, zdramatizovala jejich vyučující paní MgA. Markéta Jurošková Bezručová.

V porotě zasedli odborníci na dramatickou výchovu, dětské i amatérské divadlo, pan Jan Karaffa, Sylva GrygarováMilan Šťastný.

Děvčata si za svůj výkon odvezla krásnou Cenu poroty za poutavé jednání na jevišti a velkou chválu za ztvárněné postavy, jednání na jevišti, uvěřitelnost a interakci mezi sebou. I při následném hodnocení, rozpravě s porotci a diváky se děvčatům dostalo pěkného hodnocení. Diváci oceňovali pravdivostautentičnost zpracování a vyzdvihovali okamžiky, kdy jim při sledování dialogu doslova vyskakovali „zimomřivky„.

Byla to krásně strávená sobota. Děvčatům blahopřejemeděkujeme za reprezentaci LDO ZUŠ Krnov, města KrnovaMoravskoslezského kraje na poli umění a kultury.

MgA. Markéta Jurošková Bezručová, vedoucí LDO ZUŠ Krnov