Skip to content

Sanremo Junior se blíží do finále !

Praha 27. ledna (PROTEXT) – Celkem 13 finalistů postoupilo koncem roku do finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ. Výběr probíhal v několika kolech a jak říká sama Leona Machálková, která byla jednou z poroty: „Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů jsem slyšela mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit ale mohl opravdu jen omezený počet. Kdyby záleželo jen na mě, asi by jich postoupilo víc…“.

Těchto 13 dětí během ledna a února čekají velké přípravy na finálový večer Sanremo Junior CZ. Během večera vystoupí nejen se svou soutěžní písní, ale čekají je i duety a společné písně. To vše za doprovodu Bon Art Pops Orchestra, který je složen výhradně z žen. Na finálovém večeru se orchestr sejde v obsazení big bandu doplněný dřevěnými dechovými nástroji, kompletními smyčci, rozšířenou rytmickou sekcí a bude hrát pod taktovkou jediného muže, a tím je velmi zkušený a sympatický dirigent Martin Hybler.

V současné době mají mladí a talentovaní zpěváci za sebou 2 denní pohybovou průpravu a rozbor finálových písní s pohybovo-hereckým poradcem Martinem Hubeňákem a odbornou poradkyní, režisérkou a choreografkou Lenkou Vinickou.

„Osobně jsem velmi příjemně překvapen s jakou zodpovědností děti tyto přípravy prožívají. Všichni jsou velmi talentovaní a je radost s nimi pracovat,“ hodnotí první pracovní víkend umělecký ředitel soutěže Ing. Richard Liegert. Během ledna a února je ještě čeká konzultace s učitelkou zpěvu Eliškou Toperzerovou, setkáni a zkoušky s orchestrem, návštěva kadeřnického salónu Luvoxy, setkání se stylistou. Nemine je ani profesionální focení s Michaelem Kratochvílem a jednodenní setkání s Janem Čenským, který bude celý finálový večer moderovat.

22.února od 18:00 se v pražském divadle Hybernia uskuteční finálový večer během něhož odborná porota vybere jediného vítěze.

V odborné porotě zasedne např. Libor Pešek, Leona Machálková, Michal Kocáb, Jitka Zelenková, Janis Sidovský, Jaroslav Svěcený a další. Vítěz pojede v prvním květnovém týdnu reprezentovat ČR do italského lázeňského města Sanremo v jedné z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6-15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 37 členného orchestru a utkají se se zpěváky z dalších zemí. Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2017 bude organizovat již osmý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát.

Všichni finalisté Sanremo Junior CZ získají navíc ještě jednu cenu a to unikátní vázu z katalogu architekta a designéra Bořka Šípka, kterou v limitované edici vyrobila pro Sanremo Junior CZ sklářská dílna Šípekteam ze sklárny Anežka v Novém Boru.

Cenu se rozhodla věnovat sama Leona Machálková

„Sanremo Junior je prestižní pěvecká soutěž, která dětem nabízí mimořádné zážitkové zkušenosti a laskavý profesionální přístup. Je úžasné sledovat, kolik nadaných zpěváků u nás v současné době vyrůstá…“.

Držíme naší zpěvačce Elišce Markové pěsti 🙂