Peníze nebo život – nový sborník výtvarného oboru 2018/2019

Takto nazvaly děti a jejich učitelé kolekce svých prací na výstavě v prostorách krnovské Flemmichovy vily. O možnost proniknout do světa dětské fantazie tak nebyla krnovská veřejnost připravena ani tentokrát. V pátek 16. listopadu 2018 byla vernisáží slavnostně otevřena mezinárodní výstava dětského výtvarného projevu Peníze nebo život. Umělecký projekt, který vznikal pod pedagogickým vedením IvanyLadislava Steiningerových v ateliéru TRÁM, výtvarného oboru Základní umělecké školy v Krnově.

Předkládaný pamětní katalogový dvojlist, Ateliér Trám, Peníze nebo život, výtvarný projekt 2018 – 2019 je v pořadí druhý. Předchází mu list výtvarného projektu Chodíme, chodíme, 2016 – 2017 a dokládá dlouholetou pedagogickou snahu systematicky pracovat s dětmi metodou projektových řad.

Loňský rok 2018 se naší společností nesl v duchu oslav 100. výročí založení Československa. Výstava byla příspěvkem oslav a zároveň i první akcí v novém roce 2019, která připomněla neuvěřitelných 25 let znovuotevření výtvarného oboru ZUŠ Krnov v roce 1994. Mince a bankovky jsou samy o sobě malými výtvarnými díly a tvoří nedílnou součást historie daného území.