Skip to content

Písničková pohádka, aneb vítej v notovém lesíku

Výchovné koncerty zpěvu a klávesových nástrojů zaujaly děti i pedagogy.

Ve dnech 26. a 27. března 2024 se uskutečnil výjimečný hudební zážitek pro naše nejmenší žáky z prvního stupně ZŠ – série výchovných koncertů s názvem „Písničková pohádka, aneb vítej v notovém lesíku„.

Tato unikátní akce, která byla koncipována pohádkově, přivedla děti do světa hudby skrze zábavné příběhy a poutavé hudební vystoupení. Celý koncert byl provázen výjimečnou postavou – lesní vílou Muzikálkou, která jako muzikální průvodce představila různé hudební nástroje a jejich účinkující. Princezna zpěvu okouzlila publikum svým sólovým vystoupením, zatímco čarodějka a květinka představily klavír v celé jeho kráse. Lesní duch, DJ Markus, se chopil kláves (keyboardu) a přenesl děti do světa elektronické hudby, zatímco loupežník s akordeonem rozproudil atmosféru nejen svým loupežnickým chováním, ale také temperamentním zvukem svého nástroje s písní Pod dubem, za dubem.

Děti se v průběhu koncertu nejen bavily zpěvemtancem, ale aktivně se zapojovaly do interakcí s účinkujícími. Přítomné paní učitelky vyjádřily svou nadšenou spokojenost s celkovým průběhem akce, která nejen rozvíjela hudební vkus dětí, ale také jejich kreativitu a zájem o umění.

Pedagogové, kteří měli tento projekt na starosti, se aktivně snažili propojit tradiční pohádkový koncept s moderními prvky. Nebránili se světelným efektům, rytmům diskoték a zapojení mobilních telefonů do interakce s dětmi. Tento moderní přístup nadchl děti, protože se cítily jako součást své vlastní doby, zatímco se zároveň ponořily do kouzelného světa pohádky.

Celý koncept koncertu byl navržen tak, aby dětem poskytl nejenom zábavu, ale také inspiraci k objevování světa hudby a umění. Organizátoři se již těší na další ročník, který bude mít za cíl přivítat další malé nadšence z prvních stupňů ZŠ a rozšířit tak radost z hudby a pohádek mezi mladou generaci.

Za přípravný tým sólového zpěvu, zpěvu populárního a muzikálového a klávesových nástrojů Ilona Rédlová, dipl. um.