Jiří Trávníček úspěšný v ústředním kole soutěže ZUŠ ČR

Jiří Trávníček, žák pedagožky Ilony Rédlové, uspěl v ústředním kole soutěže ZUŠ ČR v sólovém a komorním zpěvu.

Ve své V. kategorii, kde bylo ze všech krajů ČR sedmnáct velmi šikovných zpěváků, si vyzpíval krásné 3. místo.

Jirkovi Trávníčkovi, paní učitelce Iloně Rédlové a korepetitorovi Jiřímu Foltýnovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy, městaMoravskoslezského kraje.

Vaše ZUŠ Krnov

ZRZAVÝ SALON 2022

V pátek 29. dubna 2022 byl v prostorách bývalého Augustiniánského kláštera ve Šternberku zahájen tradiční salon – přehlídka výtvarných prací Základních uměleckých škol  Moravskoslezského a Olomouckého kraje, ZRZAVÝ SALON 2022.

Přehlídku tradičně pořádá společnost Jana Zrzavého o.p.s. a sekce VO KUR ZUŠ obou krajů. Cílem výtvarného „setkání“ je umožnit vzájemné předávání pracovních zkušeností učitelů VO sobě navzájem. Přehlídka VO ZUŠ, páteční instalace výstavy a vernisáž, byly po dlouhé sobě první příležitostí pro výtvarné pedagogy  potkat se, vidět se naživo, předvést svou práci s dětmi, předat si,  vyměnit si nápady a zkušenosti z výtvarné pedagogické práce. A že nápadů a podnětů bylo!

Naše škola na salonu prezentuje řadu výtvarných prací na téma pečivo Můj Vilém peče housky… Je to výběr z  kolekce, kterou jsme měli připravenou pro celostátní přehlídku VO ZUŠ Oči dokořán 2020/která se neuskutečnila/ a kterou jsme předvedli krnovské veřejnosti na tradiční výstavě ve Flemmichově vile v Krnově v prosinci 2021 a lednu 2022.

Výstava ve Šternberku je k vidění do 24. června 2022. Srdečně vás zveme.

Mgr. Ivana Steiningerová, vedoucí VO