Skip to content

Ohlédnutí za Slavnostním koncertem ZUŠ Krnov

ZUŠ Krnov na 14. ročníku Krnovských hudebních slavností

Jako již tradičně se naší škole dostalo velké cti, z rukou hlavních organizátorů tohoto kulturního dění, tento mimořádný Krnovský hudební projekt obohatit, a to Slavnostním koncertem ZUŠ Krnov.

Naše organizace v posledních letech dosahuje velkých úspěchů na všech možných národních, ale i mezinárodních soutěžích a dokazuje, že právem patří mezi to nejlepší co naše město má a čím se může, na poli kulturním a v uměleckém vzdělávání, široké veřejnosti pochlubit.

Ačkoliv jsme příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje a město Krnov tedy není našim zřizovatelem, dovolte nám z celého srdce poděkovat právě městu Krnov a jeho hlavním představitelům, za dlouholetou podporu a kvalitní partnerství, které jsme si vzájemně vybudovali a kterého si nesmírně vážíme. Myslíme, že dnes již není tajemstvím, že právě díky této vzájemné důvěře a zdravému partnerství měníme společný sen o nové budově ZUŠ Krnov postupnými krůčky v realitu.

Je nám také milou povinností připomenout, že právě v letošním školním roce 2015/2016 ZUŠ Krnov oslaví své 70. výročí založení.

Co může být pro školu a její pedagogy lepší vizitkou než skutečnost, že se k nám s radostí vracejí naši absolventi. A nebylo tomu jinak ani na Slavnostním koncertu. Vystoupili zde pedagogové, jejich současní, ale i bývalí žáci.

Český básník, novinář, dramaturg, režisér a divadelní kritik Jiří Mahen kdysi pronesl v jednom ze svých článků hluboce pravdivou myšlenku… „Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce„.

Děkujeme všem rodičům, žákům a mnoha příznivcům za podporu naší školy.