Zpěvačka Kateřina Buňková úspěšná na talentových zkouškách

Žákyně Kateřina Buňková, z pěvecké třídy Ilony Rédlové, byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor klasický zpěv.

Je nutno říci, že Katka studuje SPgŠ a SZŠ Krnov a od září se ocitne v závěrečném maturitním ročníku. Na konzervatoř tedy nastoupí do kombinovaného studia.

Milá Katko, přejeme ti do dalšího studia mnoho úspěchů, sil a také jen to nejlepší k tvé vytoužené cestě.

Ilona Rédlová, pedagožka sólového zpěvu

Flétnistka Ludmila Boková úspěšná při talentových zkouškách

Žákyně Ludmila Boková ze třídy pedagožky Kateřiny Vidličkové se rozhodla zúročit svůj talent a povýšit flétnovou hru na profesionální úroveň. Vybrala si Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. Společně se svou třídní učitelkou se připravovala na talentovou zkoušku, jejíž součástí kromě intenzivní práce v hodinách byly i konzultační hodiny na ostravské konzervatoři u prof. Petry Olajcové.

Liduška u přijímací zkoušky uspěla a od září 2023 se zařadí k posluchačům ostravské konzervatoře.

Své paní učitelce oznámila přijetí velmi osobitým způsobem: „Dobrý den paní učitelko, už jsou výsledky. Vzali mě. Už se těším na svůj ostravský přízvuk.“

Gratulujeme a do další muzikantské práce přejeme nekončící energii, píli, trpělivost, motivaci, výdrž, vnitřní kázeň a především radost z hudby.

Kateřina Vidličková, vedoucí HO ZUŠ Krnov

Flétnová třída na koncertě Jana Ostrého

Jedinečnou příležitostí pro žáky – flétnisty byla návštěva koncertu předního českého flétnisty Jana Ostrého, který se za klavírního doprovodu Silvie Ježkové prezentoval v rámci cyklu koncertů letošní sezony 2022/2023.

Koncert se konal v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově a z flétnové třídy p. učitelky Kateřiny Vidličkové ho navštívilo 12 žáků, někteří i za doprovodu svých rodičů, sourozenců a prarodičů. Mladí flétnisté měli možnost vyslechnout si nejen profesionální interpretaci flétnového repertoáru v podání Jana Ostrého, ale se sólistou se osobně po koncertě potkat, popovídat si a pořídit na památku společné fotografie.

Děkujeme za krásný večer naplněný flétnovou hudbou a těšíme se na další.

Kateřina Vidličková, vedoucí HO ZUŠ Krnov