Pěvecké a klávesové oddělení také nelenilo

Pěveckéklávesové oddělení naší školy také přivítalo nejmenší žáky krnovských škol, se svým výchovně vzdělávacím programem „Čarujeme pohádku„.

Přinášíme vám tedy pár veselých fotografických postřehů z těchto dvou bezvadných dnů.

Děkujeme za každoroční návštěvu, která nás jako vždy více než potěšila.

Těšíme se na všechny šikovné děti, snad už v nové moderní škole, ve školním roce 2023/2034 na nám. Míru 13.

Vaše ZUŠ Krnov 🙂

Dechové a bicí oddělení má za sebou své výchovné koncerty

Tradiční výchovně-vzdělávací pořady pro žáky I. stupně základních škol pořádá naše ZUŠ pravidelně několik let. Ne jinak tomu bylo i letos.

Dechovébicí nástroje se dětem ze 3. tříd předvedly ve čtyřech termínech, probíhaly v dopoledních hodinách v sále v ZUŠ na Revoluční ulici a mezi účinkujícími byli žáci ze tříd všech pedagogů dechového oddělení

Pořadem, který byl koncipován jako „Nevydařený den rozhlasové režisérky“ provázela paní vedoucí HO ZUŠ Krnov Kateřina Vidličková a malým návštěvníkům se předvedly dechové a bicí nástroje.

Zazněla hra sólová, komorníorchestrální, repertoár byl volen přiměřeně věku návštěvníků – od lidové písničky přes pohádkové, večerníčkovéfilmové melodie. Zazněla také hudba klasická.

Celý téměř hodinový pořad byl veden interaktivním způsobem – děti byly dotazovány, „zkoušeny“ ze získaných znalostí, vyzkoušely si zpěv i rytmizaci a jako benefit jim byla umožněna malá prohlídka učeben, o kterou projevily nezvyklý zájem.

Dle reakcí samotných dětí i jejich třídních učitelek se program velmi líbil.

Děkujeme za návštěvu a těšíme se na vás v novém školním roce 2023/2024, snad i v nové moderní škole na nám. Míru 13.

Kateřina Vidličková, vedoucí HO ZUŠ Krnov

Kandrdásek 2023

V sobotu 18. března 2023 se dvě žákyně LDO ZUŠ Krnov, Alička MičkováApolenka Mítová, se svou vyučující Majube, vydali na zkušenou na regionální postupovou přehlídku Kandrdásek 2023, kterou pořádá každoročně Sdružení českých ochotníků pro děti a mládež. Tuto přehlídku pořádali ve spolupráci s SVČ v Hlučíně. Soutěž je zaměřená na monologydialogy.

Děvčata si na přehlídce odehrála premiérově dialog, který na motivy knižní série Ivony Březinové, Holky na vodítku, zdramatizovala jejich vyučující paní MgA. Markéta Jurošková Bezručová.

V porotě zasedli odborníci na dramatickou výchovu, dětské i amatérské divadlo, pan Jan Karaffa, Sylva GrygarováMilan Šťastný.

Děvčata si za svůj výkon odvezla krásnou Cenu poroty za poutavé jednání na jevišti a velkou chválu za ztvárněné postavy, jednání na jevišti, uvěřitelnost a interakci mezi sebou. I při následném hodnocení, rozpravě s porotci a diváky se děvčatům dostalo pěkného hodnocení. Diváci oceňovali pravdivostautentičnost zpracování a vyzdvihovali okamžiky, kdy jim při sledování dialogu doslova vyskakovali „zimomřivky„.

Byla to krásně strávená sobota. Děvčatům blahopřejemeděkujeme za reprezentaci LDO ZUŠ Krnov, města KrnovaMoravskoslezského kraje na poli umění a kultury.

MgA. Markéta Jurošková Bezručová, vedoucí LDO ZUŠ Krnov

Krajská přehlídka dětských skupin scénického tance

„Malými krůčky do světa tance“

V sobotu 18. března 2023 se na Janáčkově konzervatoři v Ostravě konala Krajská přehlídka dětských skupin scénického tance. Náš taneční obor se v programu prezentoval dvěma choreografiemi.

Starší žákyně ve svém tanci s názvem „Na hraně své komfortní zóny“ hloubaly nad klady a zápory prostorového vymezení svého já.

I když pro nejmladší slečny byla účast na takovéto soutěži úplnou premiérou, rozhodně můžeme říci, že svůj výstup zvládly na jedničku a jich pásmo s názvem „Bylinky“ provonělo celý sál a porotě naše Maté opravdu zachutnalo…

Malé tanečnice obdržely ocenění poroty za přirozenou tanečnost, proměnlivou dynamiku a pedagogické vedení a k naší veliké radosti získaly jednu ze dvou nominací na 39. celostátní přehlídku dětských skupin scénického tance, které se uskuteční 19. – 21. května 2023 v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře.

Všem tanečnicím moc děkuji a blahopřeji.

Bc. Irena Špičková, vedoucí TO